OK Måsens Ungdomstävling 2008 lö 2008-05-31 15:18
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                   Klubb                         Tid 



H20  (4)        4360 m                       

    1 Thomas Werme           Södertälje-Nykvarn OF       35:23 
    2 Emil Hyttinen          Eskilstuna OL               37:59 
    3 Christofher Ramström   Strängnäs-Malmby OL         40:04 

      Niklas Olofsson-Bierfe Ärla IF                  ej start 



H18  (16)       3860 m                       

    1 Christian Tingström    OK Klemmingen               25:31 
    2 Christoffer Ekman      OK Hällen                   27:55 
    3 Markus Fredlund        Tullinge SK                 28:04 
    4 Carl-Johan Högberg     Eskilstuna OL               29:31 
    5 Tim Bjärengren         OK Hällen                   29:57 
    6 Anders Wadman          Katrineholms OK             30:59 
    7 Marcus Ramström        Strängnäs-Malmby OL         31:32 
    8 Jonas Kärrström        Tullinge SK                 31:52 
    9 Tobias Toresson        Södertälje-Nykvarn OF       33:21 
   10 Johan Kärrström        Tullinge SK                 33:40 
   11 Anton Sundin           Strängnäs-Malmby OL         34:12 
   12 Adam Hellstadius       OK Hällen                   40:05 
   13 Tobias Olofsson-Bierfe Ärla IF                     41:16 
   14 Henning Hall           Nyköpings OK                43:30 
   15 Rasmus Bäck            Trosabygdens OK             53:55 
   16 Alfred Askeljung       OK Klemmingen               55:22 



H16  (20)       3920 m                       

    1 Daniel Wejås           Nyköpings OK                25:00 
    2 Lennart Johansson      Nyköpings OK                27:40 
    3 Oskar Ek-Larsson       Södertälje-Nykvarn OF       29:40 
    4 Gustaf Onsbring Gustaf Eskilstuna OL               30:34 
    5 Linus Ericson          Södertälje-Nykvarn OF       30:43 
    6 Fredrik Carlsson       OK Hällen                   30:57 
    7 Jonas Borg             Södertälje-Nykvarn OF       31:15 
    8 Eric Börjeskog         OK Tor                      32:30 
    9 Conrad Tingström       OK Klemmingen               33:28 
   10 Ludvig Eriksson        Södertälje-Nykvarn OF       34:38 
   11 Max Molitor            Katrineholms OK             35:52 
   12 Anton Bergström        Nyköpings OK                36:49 
   13 Oscar Vagman           OK Klemmingen               39:30 
   14 Mårten Winkler         Strängnäs-Malmby OL         48:00 
   15 Simon Strömberg        Nyköpings OK                50:15 
   16 Axel Flodin Vacher     Eskilstuna OL               53:09 
   17 Torsten Gustafsson     Katrineholms OK             53:18 
   18 Martin Andersson       Eskilstuna OL               59:58 

      Alexander Sparr        Eskilstuna OL            Ej godk. 
      Gustav Karlsson        Katrineholms OK          ej start 



H14  (13)       3060 m                       

    1 Didrik Hall            Nyköpings OK                24:44 
    2 Niklas Gustafsson      Strängnäs-Malmby OL         28:09 
    3 Daniel Nilsson         Nyköpings OK                28:57 
    4 Johan Ek-Larsson       Södertälje-Nykvarn OF       29:36 
    5 Torsten Molitor        Katrineholms OK             35:27 
    6 Eddie Klemets          OK Tor                      37:19 
    7 Martin Norrman         Eskilstuna OL               40:03 
    8 Hugo Segerström        Nyköpings OK                40:17 
    9 Hugo Nord              Nynäshamns OK               41:52 
   10 Sebastian Högberg      Eskilstuna OL             1:00:14 
   11 Alexander Pettersson   Eskilstuna OL             1:10:47 

      Martin Karlsson        Södertälje-Nykvarn OF    Ej godk. 
      Jens Sundbüe           Strängnäs-Malmby OL      ej start 



H12  (21)       2270 m                       

    1 Oliver Nilsson         Nyköpings OK                20:15 
    2 Erik Molitor           Katrineholms OK             21:56 
    3 Jesper Sjöblom         Södertälje-Nykvarn OF       23:01 
    4 Anton Andersson        Eskilstuna OL               23:14 
    5 Gustaf Sundbüe         OK Hällen                   24:00 
    6 Oskar Karlsson         Ärla IF                     24:45 
    7 Julius Bjällhage       OK Tor                      25:14 
    8 Nils Broden            OK Hällen                   25:38 
    9 Valdemar Askeljung     OK Klemmingen               28:24 
   10 Patrik Roos            Södertälje-Nykvarn OF       29:33 
   11 Simon Jansson-Järpling OK Klemmingen               29:58 
   12 Johan Gustafsson       Katrineholms OK             32:51 
   13 Oskar Engman           Nyköpings OK                36:08 
   14 Axel Jonsson           Kjula IF                    37:14 
   15 Alfons Davidsson       OK Klemmingen               39:25 
   16 Felix Wetell           Södertälje-Nykvarn OF       44:05 
   17 William Saarela        Kjula IF                    46:37 
   18 Niclas Gustafsson      Katrineholms OK             55:43 

      Jonas Flod             Södertälje-Nykvarn OF    ej start 
      Oskar Johansson        Trosabygdens OK          ej start 
      Björn-Erik Johansson   Ärla IF                  ej start 



H10  (24)       2260 m                       

    1 Simon Larsson          OK Hällen                   16:18 
    2 Carl Carlsson          Nyköpings OK                16:20 
    3 Pontus Olofsson Bierfe Ärla IF                     18:57 
    4 Lukas Holmberg         OK Hällen                   19:44 
    5 Isak Chalkias          Södertälje-Nykvarn OF       20:01 
    6 Ludvig Ek              Nyköpings OK                22:14 
    7 Jesper Hedar           Eskilstuna OL               22:30 
    8 Rasmus Öberg           OK Hällen                   23:17 
    9 Arvid Linder           OK Hällen                   25:48 
   10 Johan Hagströmer       OK Klemmingen               26:48 
   11 Albin Larsson          Katrineholms OK             27:08 
   12 Emil Sotkasiira        Katrineholms OK             28:35 
   13 Albin Nilsson          OK Grip                     29:10 
   14 Mårten Berg            Trosabygdens OK             29:18 
   15 Rickard Bemm           Nynäshamns OK               30:24 
   16 Gustav Nilsson         OK Grip                     30:45 
   17 Sixten Fredin          OK Klemmingen               32:48 
   18 Olle Jonsson           Strängnäs-Malmby OL         33:08 
   19 Erik Wallin            Kjula IF                    33:50 
   20 Jesper Almroth         Eskilstuna OL               33:51 
   21 Wilhelm Eriksson       Ärla IF                     48:06 

      Christopher Brennan    Södertälje-Nykvarn OF    Ej godk. 
      Erik Spennare          Eskilstuna OL            ej start 
      Jacob Wadman           Nyköpings OK             ej start 



D20  (2)        3530 m                       

    1 Elin Pramlid           OK Klemmingen               32:57 
    2 Caroline Seger         Eskilstuna OL               49:48 



D18  (8)        3260 m                       

    1 Kristin Hylander       Nyköpings OK                29:12 
    2 Julia Davidsson        OK Klemmingen               30:41 
    3 Sandra Karlsson-Bierfe Ärla IF                     33:43 
    4 Julia Bergström        Nyköpings OK                34:07 
    5 Lovisa Onsbring Gustaf Eskilstuna OL               35:53 
    6 Frida Karlsson         Linköpings OK               39:00 
    7 Natalie Josefsson      OK Hällen                   48:27 
    8 Anja Johansson         Nyköpings OK                54:24 



D16  (16)       3060 m                       

    1 Ida Hylander           Nyköpings OK                30:19 
    2 Lisa Andersson         Ärla IF                     30:59 
    3 Kajsa Hammarström      OK Måsen                    31:08 
    4 Sofia Grawé            Ärla IF                     32:20 
    5 Hanna Pramlid          OK Klemmingen               34:05 
    6 Klara Tollmar          Nyköpings OK                34:20 
    7 Bettina Hoelgaard      Ärla IF                     36:37 
    8 Therese Huhta          OK Måsen                    37:29 
    9 Lovisa Svensson        OK Klemmingen               38:31 
   10 Julia Scherlin         Nyköpings OK                40:12 
   11 Sofie Karlsson         Ärla IF                     43:43 
   12 Jenny Skoog            Katrineholms OK             50:14 
   13 Johanna Bernhardsson   OK Hällen                   52:27 
   14 Anna Magnell           Katrineholms OK             58:32 
   15 Ida Nilsson            OK Grip                   1:18:43 

      Frida Johansson        OK Måsen                 ej start 



D14  (27)       2820 m                       

    1 Ebba Askeljung         OK Klemmingen               29:16 
    2 Frida Jönsson Hellstad Södertälje-Nykvarn OF       29:38 
    3 Siri Jeppsson          Katrineholms OK             31:54 
    4 Ida Wadman             Katrineholms OK             37:15 
    5 Beatrice Huhta         OK Måsen                    38:17 
    6 Rebecka Hylander       Nyköpings OK                39:13 
    7 Lina Westlund          Trosabygdens OK             40:33 
    8 Elina Von Krusenstiern OK Kåre                     42:09 
    9 Sophie Eriksson        Ärla IF                     43:12 
   10 Julia Sundbüe          OK Hällen                   45:52 
   11 Tove Sahl Paavo        OK Klemmingen               48:18 
   12 Sara Österholm         Trosabygdens OK             49:49 
   13 Madeleine Green        Strängnäs-Malmby OL         51:45 
   14 Ebba Jansson-Järpling  OK Klemmingen               52:49 
   15 Johanna Johnson        OK Klemmingen               53:43 
   16 Karin Karlsson         Katrineholms OK             56:37 
   17 Hanna Toresson         Södertälje-Nykvarn OF       58:20 
   18 Sofia Aldén            Nyköpings OK                58:33 
   19 Louise Bergström       Nyköpings OK              1:00:03 
   20 Tea Lindmark           OK Hällen                 1:01:23 
   21 Tina Samuelsson        OK Måsen                  1:05:00 
   22 Nathalie Andersson     Strängnäs-Malmby OL       1:05:37 
   23 Lina Andersson         KFUM Örebro OK            1:07:07 
   24 Hanna Sahlin           OK Kåre                   1:07:22 
   25 Rebecca Bäck           Trosabygdens OK           1:17:14 

      Linnea Hultman         OK Hällen                Ej godk. 
      Elin Hålldin           Ärla IF                  ej start 



D12  (22)       2270 m                       

    1 Jeanette Jönsson Hells Södertälje-Nykvarn OF       19:17 
    2 Sofia Ehn              Södertälje-Nykvarn OF       19:38 
    3 Anna Kindlundh         Trosabygdens OK             19:57 
    4 Linnea Wejås           Nyköpings OK                21:37 
    5 Matilda Andersson      Katrineholms OK             23:43 
    6 Amanda Delvèn          Nyköpings OK                23:49 
    7 Rebecka Pettersson     OK Hällen                   26:03 
    8 Julia Wadman           Nyköpings OK                27:16 
    9 Linn Duán              OK Hällen                   27:18 
   10 Agnes Westlund         Trosabygdens OK             28:34 
   11 Moa Lindmark           OK Hällen                   29:46 
   12 Sara Magnusson         OK Måsen                    30:48 
   13 Ylva Sahl Paavo        OK Klemmingen               31:10 
   14 Tyra Kleijn            Södertälje-Nykvarn OF       33:22 
   15 Elin Holmdahl          OK Hällen                   36:28 
   16 Johanna Berg           OK Hällen                   47:27 
   17 Ebba Frisk             OK Klemmingen               48:22 
   18 Moa Fredin             OK Klemmingen             1:16:25 

      Amanda Scherlin        Nyköpings OK             Ej godk. 
      Ebba Lindmark          OK Hällen                ej start 
      Emma Hagfeldt          OK Klemmingen            ej start 
      Fanny Igergård         OK Klemmingen            ej start 



D10  (11)       2260 m                       

    1 Lisa Eriksson          Strängnäs-Malmby OL         18:07 
    2 Ellinor Karlsson       Ärla IF                     23:31 
    3 Jonna Fors             OK Grip                     27:45 
    4 Kristin Willamo        Södertälje-Nykvarn OF       27:56 
    5 Lisa Magnell           Katrineholms OK             28:27 
    6 Linnea Nilsson         Nyköpings OK                28:40 
    7 Linnea Carlsson        OK Hällen                   32:12 
    8 Josefina Enqvist       Eskilstuna OL               32:51 
    9 Ebba Mellquist         Eskilstuna OL               41:34 

      Emelie Söderkvist      OK Hällen                Ej godk. 
      Sofi Ohlsson           Ärla IF                  ej start 



U4  (4)         2660 m                       

    1 Andreas Zeijlon        OK Hällen                   38:28 
    2 Kristoffer Pettersson  OK Hällen                   44:40 

      Andreas Karlsson       OK Hällen                Ej godk. 
      Johan Wallsten         Strängnäs-Malmby OL      ej start 



U3  (7)         2270 m                       

    1 Rebecka Seger          Eskilstuna OL               27:38 
    2 Emma Eriksson          Nyköpings OK                31:30 
    3 Kalle Schröder         OK Måsen                    32:37 
    4 Cecilia Hallberg       Strängnäs-Malmby OL         36:47 
    5 Stefan Hallberg        Strängnäs-Malmby OL         38:31 

      Andreas Falk           OK Hällen                ej start 
      Lovisa Bohlin          Trosabygdens OK          ej start 



U2  (13)        2260 m                       

    1 Henrik Edlund          Nyköpings OK                20:50 
    2 David Bodin            Trosabygdens OK             21:25 
    3 Ivar Petersson         Trosabygdens OK             21:44 
    4 Viktor Langseth        OK Klemmingen               24:45 
    5 Isak Bodin             Trosabygdens OK             28:38 
    6 Johan Ekgren           OK Klemmingen               28:48 
    7 Mikael Kullås          Södertälje-Nykvarn OF       30:31 
    8 Caroline Schröder      OK Måsen                    31:25 
    9 Bobo Rengfeldt         Trosabygdens OK             33:14 

      Marcus Eriksson        OK Grip                  ej start 
      Björn Mannström        OK Klemmingen            ej start 
      Cornelia Johansson     Ärla IF                  ej start 
      Emanuel Källgren       Södertälje-Nykvarn OF    ej start 



U1  (24)        1620 m                       

    1 Amanda Kleijn          Södertälje-Nykvarn OF       13:02 
    2 Anna Eriksson          Strängnäs-Malmby OL         14:29 
    3 Sarah Delvén           Nyköpings OK                16:11 
    4 Matilda Larsson        OK Hällen                   17:48 
    5 Heidi Fors             OK Grip                     19:30 
    5 Julia Lord             Strängnäs-Malmby OL         19:30 
    7 David Bergstrand       OK Hällen                   19:33 
    8 Wilma Holmberg         OK Hällen                   20:24 
    9 Linnea Karlsson        OK Hällen                   21:22 
   10 Fredrik Hallberg       Strängnäs-Malmby OL         23:04 
   11 Frida Zeijlon          OK Hällen                   23:13 
   12 Vanessa Stenius        OK Hällen                   23:14 

      Philip Carlsson        Nyköpings OK             Ej godk. 
      Oscar Haugness         Nyköpings OK             ej start 
      Signe Nilsson          Nyköpings OK             ej start 
      William Nilsson        Nyköpings OK             ej start 
      Linnéa Gustafsson      OK Hällen                ej start 
      Molly Chiazza          OK Hällen                ej start 
      Tomas Tischbein-Madsen OK Klemmingen            ej start 
      William Granroth       OK Klemmingen            ej start 
      Jonatan Andersson      OK Klemmingen            ej start 
      Ingrid Törnqvist       OK Klemmingen            ej start 
      Emma Punniainen        OK Klemmingen            ej start 
      Kristin Elvelind       Strängnäs-Malmby OL      ej start 



INSKOLNING  (35 1620 m                       

      Ingela Larsson         Strängnäs-Malmby OL         Godk. 
      David Borg             Södertälje-Nykvarn OF       Godk. 
      Nils Westlund          Trosabygdens OK             Godk. 
      Malin Olofsson-Bierfel Ärla IF                     Godk. 
      Linnea Mellquist       Eskilstuna OL               Godk. 
      Malin Andersson        Nyköpings OK                Godk. 
      Casper Hedar           Eskilstuna OL               Godk. 
      Nils Lindell           Trosabygdens OK             Godk. 
      Malte Lindell          Trosabygdens OK             Godk. 
      Therese Larsson        Strängnäs-Malmby OL         Godk. 
      Evely Nord             Nynäshamns OK               Godk. 
      Tim Duan               OK Hällen                   Godk. 
      Harald Linder          OK Hällen                   Godk. 
      Wilma Andersson        Strängnäs-Malmby OL         Godk. 
      Melker Gustavsson      Katrineholms OK             Godk. 
      Linn Öberg             OK Hällen                   Godk. 
      Cesar Carlsson         OK Hällen                   Godk. 
      Erik Jonsson           Strängnäs-Malmby OL         Godk. 
      Caroline Elvelind      Strängnäs-Malmby OL         Godk. 
      Ludvig Enqvist         Eskilstuna OL               Godk. 
      Alice Ek               Nyköpings OK                Godk. 
      Gustav Norberg         OK Hällen                   Godk. 
      Rasmus Wallström       Nyköpings OK                Godk. 
      Emil Eklund            Katrineholms OK             Godk. 
      Vera Carlsson          OK Hällen                   Godk. 
      Oskar Källman          OK Hällen                   Godk. 
      Johanna Lehnberg       OK Hällen                   Godk. 
      Kasper lagerström      Nyköpings OK                Godk. 
      Ebba Söderkvist        OK Hällen                   Godk. 
      Jonathan Söderkvist    OK Hällen                   Godk. 

      Elsa Linder            OK Hällen                Ej godk. 
      Emelie Gillerstedt     Nyköpings OK             ej start 
      Hampus Falk            OK Hällen                ej start 
      Sandra Johansson       Trosabygdens OK          ej start 
      Mattias Ohlsson        Ärla IF                  ej start 



Öppen 1  (2)    2260 m                       

    1 Sandra Kandefelt       Klubblös                    27:11 
    2 Marianne Eriksson Jons Strängnäs-Malmby OL         40:20 



Öppen 2  (2)    2270 m                       

    1 Theo Östlund           Strängnäs-Malmby OL         30:14 
    2 Anna Langseth          OK Klemmingen               36:24 



Öppen 4  (16)   3060 m                       

    1 Alf Lundkvist          OK Tor                      39:51 
    2 Jan Mäehans            Södertälje-Nykvarn OF       47:43 
    3 Ingvar Hultqvist       Haninge SOK                 59:12 
    4 Magnus Söderberg       OK Hällen                   59:55 
    5 Charlotte Johnson      OK Klemmingen             1:00:03 
    6 Karin Lundeqvist       Haninge SOK               1:01:39 
    7 Birgitta Viklund       OK Klemmingen             1:02:40 
    8 Anders Eriksson        Strängnäs-Malmby OL       1:03:15 
    9 Karin Erlandsson       KFUM Örebro OK            1:06:37 
   10 Monika Karlsson        Södertälje-Nykvarn OF     1:07:58 
   11 Margareta Hultman      OK Hällen                 1:11:12 
   12 Catrine Hylander       Nyköpings OK              1:11:27 
   13 Anna Jonsson           Strängnäs-Malmby OL       1:13:08 
   14 Josefine Zeijlon       OK Hällen                 1:15:04 

      Susanne Fredin         OK Klemmingen            Ej godk. 
      Lena Josefsson         OK Hällen                Ej godk. 



Öppen 5  (10)   4050 m                       

    1 Mia Bierfeldt          Ärla IF                     34:21 
    2 Conny Karlsson         Ärla IF                     35:36 
    3 Mona Bierfeldt         Ärla IF                     37:08 
    4 Olle Arman             Nyköpings OK                44:17 
    5 Marie Green            Strängnäs-Malmby OL         54:00 
    6 Maria Zeijlon          OK Hällen                   54:24 
    7 Rolf Lindblom          OK Klemmingen               57:34 
    8 Mattias Zeijlon        OK Hällen                   59:13 
    9 Berit Edengren         Nyköpings OK                59:20 
   10 Monika Blomberg        Nyköpings OK              1:17:23 



Öppen 7  (22)   2980 m                       

    1 Jan-Erik Andersson     Strängnäs-Malmby OL         29:39 
    2 Kenneth Karlsson       Vingåkers OK                30:32 
    3 Kjell Ehn              Södertälje-Nykvarn OF       31:02 
    4 Rolf Karlsson          OK Hällen                   31:20 
    5 Göran Börjeskog        OK Tor                      32:46 
    6 Lennart Gustafsson     Strängnäs-Malmby OL         33:04 
    7 Mats Nord              Nynäshamns OK               33:35 
    8 Mats Hellstadius       OK Hällen                   35:10 
    9 Sofie Hagberg          Nyköpings OK                36:54 
   10 Kristina Fors          OK Grip                     37:26 
   11 Linda Eriksson         Södertälje-Nykvarn OF       39:07 
   12 Anna Timner            Katrineholms OK             42:45 
   13 Eva-Lena Ericson       Södertälje-Nykvarn OF       43:28 
   14 Kerstin Palm           Kjula IF                    43:31 
   15 Erik Johnson           OK Klemmingen               47:23 
   16 Veijo Salmijärvi       Katrineholms OK             47:56 
   17 Charlotta Askeljung    OK Klemmingen               49:07 
   18 Christina Karlsson     OK Hällen                   49:49 
   19 Maria Andersson        Nyköpings OK                52:37 
   20 Göran Hagströmer       OK Klemmingen               58:12 
   21 Anna Lena Karlsson     Linköpings OK             1:03:16 

      Dag Sundin             Strängnäs-Malmby OL      Ej godk. 



Öppen 8  (34)   5100 m                       

    1 Mats Hellstadius       Södertälje-Nykvarn OF       32:43 
    2 Robbin Kantarp         OK Hällen                   32:49 
    3 Håkan Kleijn           Södertälje-Nykvarn OF       37:34 
    4 Urban Risberg          Eskilstuna OL               37:36 
    5 Gunnar Eriksson        Södertälje-Nykvarn OF       40:29 
    6 Hans-Ove Eriksson      Nyköpings OK                41:27 
    7 Torgny Toresson        Södertälje-Nykvarn OF       42:12 
    8 Ingvar Blomberg        Nyköpings OK                42:49 
    9 Ian Hamilton           Nyköpings OK                42:56 
   10 Christer Östlund       Strängnäs-Malmby OL         43:09 
   11 Emma Andersson         Ärla IF                     44:21 
   12 Björn Löfroth          Eskilstuna OL               45:39 
   13 Niclas Karlsson        Nyköpings OK                49:01 
   14 Tommy Söderberg        OK Hällen                   49:41 
   15 Andreas Rietz          OK Roxen                    51:56 
   16 Bengt Pettersson       Nyköpings OK                52:16 
   17 Arne Ek                Nyköpings OK                52:28 
   18 Anna-Stina Påledal     Linköpings OK               53:23 
   19 Royne Myrman           OK Klemmingen               54:17 
   20 Arne Jansson           OK Klemmingen               54:46 
   21 Roger Holmberg         Nyköpings OK                55:36 
   22 Örjan Tingström        OK Klemmingen               57:12 
   23 Tomas Bäck             Trosabygdens OK             57:23 
   24 Anders Runander        Trosabygdens OK           1:00:29 
   25 Ove Ericsson           Nyköpings OK              1:05:42 
   26 Peter Stenbäck         NAIS OK                   1:09:37 
   27 Ove Karlsson           Nyköpings OK              1:10:23 
   28 Anna Bengtsson         Alvesta SOK               1:13:07 
   29 Jessica Karlsson       Nyköpings OK              1:13:17 
   30 Göran Isaksson         Nyköpings OK              1:21:15 

      Kjell Flagstad         Trosabygdens OK          Ej godk. 
      Maria Wallström        Nyköpings OK             Ej godk. 
      Magnus Green           Strängnäs-Malmby OL      Ej godk. 
      Peter Askeljung        OK Klemmingen            Ej godk. 



Öppen 10  (12)  1620 m                       

    1 Lukas Arvidsson        Vingåkers OK                17:09 
    2 Felix Olausson         Vingåkers OK                21:01 
    3 Vera Bodin             Trosabygdens OK             21:56 
    4 Adam Wilson            OK Klemmingen               23:49 
    5 Astrid Eriksson        Strängnäs-Malmby OL         24:38 
    6 Pontus Svanerholm      OK Klemmingen               30:18 
    7 Emil Wallström         Nyköpings OK                31:37 
    8 Linda Berg             OK Klemmingen               31:44 
    9 Rasmus Påledal         Linköpings OK               35:26 
   10 Mia Svanerholm         OK Klemmingen               36:22 
   11 Mira Bäck              Trosabygdens OK             46:02 

      Lisen Bäck             Trosabygdens OK          Ej godk.